Hospicjum domowe

 

Przy Stowarzyszeniu Hospicjum Łódzkie prowadzimy Hopsicjum Domowe oferujące pomoc  osobom chorym na choroby nowotworowe.

Dzięki objęciu naszej misji kontraktem NFZ pomoc jaką świadczymy naszym pacjentom jest nieodpłatna. Obszar naszego działania obejmuje  aglomerację miasta Łódź.

Nasza kadra  to zespół doświadczonych specjalistów, którzy z olbrzymią troską niosą pomoc chorym i ich bliskim.  Nasi podopieczni moga liczyc na opiekę lekarza, pielęgniarki oraz fizjoterapeuty.  Zapewniamy także wsparcie emocjonalne i duchowe naszych psychologów i kapelana.

Zgłoszenia pacjenta do opieki w ramach Hospicjum Domowego może dokonać osoba bliska.

Rejestracja odbywa się na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza rodzinnego lub innego specjalistę. Skierowanie musi być wystawione przez lekarza z wizyty świadczonej w ramach umowy z NFZ.

Warunkiem rejestracji w naszym hospicjum jest przedstawienie dokumentu potwierdzającego diagnozę choroby nowotworowej.

Dbając o standardy świadczonej opieki oraz w zależności od potrzeb naszych pacjentów czas oczekiwania na objęcie opieką może być od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Do czasu formalnego objęcia opieką, chory pozostaje pod opieką lekarza rodzinnego lub zespołów pomocy doraźnej.

W czasie opieki hospicjum domowego nasi pacjenci nie mają żadnych ograniczeń w dostępie do świadczeń lekarza rodzinnego, pomocy doraźnej czy też pomocy specjalistycznej.

 

Kontakt

od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00

Tel. : 509 603 003 lub (42) 637 90 24

e-mail: hospicjum@sns.pl