Aktualności

blog_img

Wszystko już gotowe

2021.11.24

Nasi Pacjenci w większości, będą mieli takie możliwości jakie sami im stworzymy. Dlatego już na etapie budowy pierwszego w Łodzi Hospicjum Stacjonarnego, szukaliśmy takich rozwiązań, które będą stwarzały jak największe szanse na komfort i normalną codzienność.
Sale chorych są przestronne, widok z okien jest przepiękny, bo na wprost budynku na skrzyżowaniu ulic Pojezierskiej z Hipoteczną jest Park Miejski.
Bez względu na to, czy Pacjent będzie mógł samodzielnie się przemieszczać czy nie, czy będzie do tego potrzebny balkonik, wózek, czy też trzeba będzie wyjechać łóżkiem… każdy bez wyjątku będzie mógł wychodzić na zewnątrz, zaczerpnąć świeżego powietrza, posłuchać szumu drzew i śpiewu ptaków, zwyczajnie zmienić otoczenie i odetchnąć świeżym powietrzem.
 
Dla naszych Pacjentów ma to olbrzymie znaczenie, bo zdarza się czasami, że ze względu na brak windy albo odpowiedniego sprzętu medycznego, miesiącami nie wychodzą z domu… Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że mogą otrzymać pomoc… że mogą skorzystać ze wsparcia jakie oferuje np. Hospicjum Domowe i działająca przy nim nieodpłatna Wypożyczalnia sprzętu medycznego.
Dlatego tak bardzo zależy nam na tym, żeby Pacjenci czuli się dobrze w naszym Hospicjum Stacjonarnym. Żeby pomimo trudnej sytuacji w jakiej się znaleźli, patrzyli na świat marzeniami i możliwościami, a nie ograniczeniami i wykluczeniem.
 
Ważnym jest, że nie uzyskali byśmy tego efektu bez życzliwości osób wspierających ten projekt zaróno duchowo jak i finansowo.Wszystkim dziękujemy za wsparcie.
 
Inwestycja mogła sie rozwijać i zakończyć dzięki wsparciu z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-202, którego Stowarzyszenie jest Beneficjentem projekt nr UDA-RPLD.07.02.00-10-0008/18-00