Aktualności

blog_img

Dużo się u Nas działo przez weekend...

2021.11.12

Dużo się u Nas działo przez weekend...
Mądre, silne i przedsiębiorcze Kobiety ze Stowarzyszenie Lions Club Łódź-Ladies postanowiły wesprzeć działania naszego Hospicjum Łódzkiego.
Za cel Panie obrały sobie ogród przynależący do terenu Hospicjum.
"Założenie jest takie, by każdy pacjent mógł spędzać czas na świeżym powietrzu w pięknym ogrodzie. Budynek Hospicjum jest tak zaprojektowany, by było to możliwe bez względu na stan zdrowia pacjenta. Dlatego teren zielony dookoła Hospicjum jest tak ważny. W planach mamy mały warzywniak, który będą mogli uprawiać sami pacjenci oraz mini plac zabaw dla wnucząt oraz dzieci odwiedzających swoich dziadków i rodziców"- mówi Teresa Cieślak, Prezydent Lions Club Łódź-Ladies.
Łódzkie Lwice we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi reprezentowanym przez Wiceprezydenta Adama Wieczorka, pozyskały już pierwsze wsparcie.
Zieleń Miejska UMŁ oraz Ogród Botaniczny przekazały krzewy, które w minioną sobotę posadzono przed naszą nową siedzibą przy ul. Pojezierskiej 45-51 w Łodzi.
W sobotę podpisano również trójstronny list intencyjny deklarujący pomoc Łódzkich Lwic i UMŁ w projekcie i aranżacji ogrodu dla Hospicjum Łódzkiego.
Bizneswoman posadziły też cebulki żonkili i tulipanów w ramach ogólnopolskiej akcji „POLA NADZIEI” mającej na celu wspieranie polskich hospicjów oraz propagowanie idei wolontariatu.
Całe sobotnie wydarzenie uświetniła swoją obecnością MISS POLONIA KAROLINA BIELAWSKA