Aktualności

blog_img

Konferencja prasowa

2018.10.01

Konferencja prasowa w budynku na ul. Pojezierskiej 45/51

W dniu 29.03.2018  w budynku powstającego pierwszego stacjonarnego hospicjum dla dorosłych w Łodzi, przy ul. Pojezierskiej 45/51, odbyła się konferencja prasowa z udziałem Pani Prezydent Hanna Zdanowska, Prezes Stowarzyszenia Hospicjum Łódzkie - dr n. med. Aleksandry Ciałkowskiej-Rysz oraz Pana Andrzeja Małochy - Kordynatora ds. adaptacji i remontu budynku.

Na konferencji pokazaliśmy na jakim etapie przebudowy znajduje się placówka oraz apelowaliśmy do społeczeństwa o wsparcie w ramach 1%, aby hospicjum mogło powstać.

„Trzy oddziały medycyny paliatywnej w łódzkich szpitalach im. WAM, Kopernika i Zakonu Bonifratów św. Jana Bożego oferują łącznie 38 łóżek. To nie zabezpiecza nawet połowy zapotrzebowania. Każdy z nas widział, jak na raka umiera ktoś z jego bliższego lub dalszego otoczenia. Ta umierająca osoba mogła być potencjalnie pacjentem hospicjum. O ile zdążyła otrzymać pomoc, bo niestety wielu chorych umiera w kolejce oczekujących, cierpiąc w bólu. Niekiedy czekają 3-4 miesiące. To niehumanitarne”, komentuje dr n. med. Aleksandra Ciałkowska-Rysz, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Łódzkie oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się  z informacjami na stronie: http://tvtoya.pl/news/show/18743.